KARİYER DANIŞMANLIĞI

Kariyer planlaması yapmak, hedef belirlemek için üniversiteden mezun olmayı beklemek genel bir davranış olsa da, aslında kariyer planlaması için daha erken harekete geçmek gerekmektedir. Üniversiteden yeni mezun olmuş, özellikle staj yapmamış, iş yaşamına yakından tanık olamamış gençler için kariyer planlaması yapmak daha da zorlaşıyor. İş bulma süreci de bir o kadar sancılı bir süreç haline geliyor. Üniversite yıllarında ne kadar bu konuya kafa yorar, eylem planı çıkarır ve bu uygulanırsa iş arama süreci o kadar rahat geçecektir.

Kariyer danışmanlığı hizmetimiz kapsamında çeşitli görüşmeler, yaptırılan uygulamalar, kişinin isteği üzerine yapılan kişilik envanterleri ile danışanların hayattaki amaçları, nelere yeteneklerinin olduğu, yetkinliklerini nasıl geliştirecekleri ile ilgili bilgiler veriliyor, danışana özel rota çizilerek iş hayatına hazırlanması profesyonel destek ile sağlanıyor.

Kariyerinde yeni yol çizmek isteyenler, hedefini değiştirmek isteyenler ancak bunu nasıl yapacaklarını bilemeyenler için kariyer danışmanlığı hizmetimiz ile kendilerine özel rota çiziliyor. Kişiler yakından takip edilerek belirlenen hedeflerine göre eylem planları çıkarılıyor. Bu eylem planları ile hedeflerine ulaşmaları sağlanıyor.